APL90A112LH063
KEMET
APL90A112LH063
Description: APL 1100uF 63V 20% 24x54/10 Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: HSPR1100635V10,0 Rutronik No.: KEL24131 Unit Pack: 45 MOQ: 45 Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1100 µF
V(N)
63 V
Style
RADIAL
Rutronik size
24x54 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
7.5 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
11200 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
1 mm
Supp. case size
24x53,8 mm